18.11.2019
ZVEME VÁS NA VÁNOČNÍ PRODEJNÍ VÝSTAVU VÝROBKŮ DÍLEN DOMOVA, KTERÁ SE KONÁ 30.11.2019 V PROSTORÁCH DOMOVA NA STŘÍBRNÉM VRCHU ROKYTNICE V ORLICKÝCH HORÁCH.

16.09.2019
ZVEME VÁS NA TRADIČNÍ TANEČNÍ ZÁBAVU RYTMUS, KTERÁ SE KONÁ 19.9.2019 OD 13.00 HOD. V KD KLUB V ROKYTNICI V ORLICKÝCH HORÁCH.

25.03.2019
DOMOV NA STŘÍBRNÉM VRCHU POŘÁDÁ PRODEJNÍ VELIKONOČNÍ VÝSTAVU DNE 13.4.2019 V PROSTORÁCH DOMOVA NA STŘÍBRNÉM VRCHU. JSTE VŠICHNI SRDEČNĚ VÍTÁNI.

07.07.2017
PO ROCE JSME OPĚT ZOPAKOVALI MÓDNÍ PŘEHLÍDKU V DOMOVĚ ZA ÚČASTI TANEČNÍ SKUPINY ALABAMA...

06.06.2017
I LETOS JSME SE ZÚČASTNILI SPORTOVNÍCH HER V TŘEMOŠNICI U RONOVA.

10.04.2017
PODÍVEJTE SE NA UKÁZKU NAŠICH JARNÍCH VÝROBKŮ...

CANISTERAPIETisk článku  

... zjednodušeně řečeno je to "léčba pomocí psa" a vše co je pro udržení a zlepšení psychického a fyzického stavu klienta. Základem pro výkon canisterapie je dobrá povaha psa a sociální cítění psovoda. PES musí mít pevnou povahu bez bázlivosti a agresivity, která se prověřuje zkouškami. Mít rád zvířata nebo je alespoň tolerovat. Musí milovat cizí lidi. Ovládat základní poslušnost - přivolání, sedni, lehni, stůj, ovladatelnost na vodítku a zákaz (přerušení) vykonávané činnosti. Nezáleží na velikosti ani na průkazu původu. Také malý psík dokáže dát značnou dávku veselí a zlepšení psychiky. Statný pes buduje sebevědomí a toleranci.

CANISTERAPEUT - musí být především člověkem ochotným obětovat svůj volný čas. Jediná mzda psovoda je pocit, že vykonal činnost, která pomohla jiným lidem, kteří se například cítí osamělí či zbyteční. Pomáhá postiženým lidem, dětem bez domova. Místo peněz vidí rozzářené oči, veselost, spokojenost, ochotnější přístup k rehabilitaci či dříve odmítané vyšetření. Může pomoci při obnovování hmatových vjemů, uvolńování spasmů a křečí.

JAK CT POMÁHÁ - zdravé lidi dokáže motivovat, učit, jak se správně chovat (nejen ke psům, ale i ostatním zvířatům), lidem s postižením pomáhá např. polohováním se uvolňovat a zvyšovat jejich tělesnou teplotu, hrami rozvíjet jejich motoriku, odbourávat agresivitu apod. 

Podrobnější informace o zkouškách, kterými musí projít canisterapeut se svým psem a co všechno tyto zkoušky obnášejí si můžete přečíst zde - zkoušky - canisterapie
 

(info o CT je čerpáno z webových stránek canisterapeutické skupiny Cantes Náchod)    

V našem zařízení provádí CT p. Kateřina Tothová ze Slatiny nad Zdobnicí,
kterou doprovází pejsci Dixi a Špageta. 


Na fotografie se můžete podívat zde - Canisterapie - listopad 2010
                                                                    Canisterapie - červen 2011 a v dalších fotogaleriích.

 

 

© 2007 TH SOFT a DOMOV NA STŘÍBRNÉM VRCHU   
  created by Jiří Trojan 06/2007
počítadlo:243 118